Videoprodukcia_VIDEO_REKLAMA_REKLAMNE_OBRAZOVKY_1792x1024_TVspot_SK

Digitálne reklamné obrazovky, známe aj ako digital signage, prenikajú do všetkých oblastí reklamy vďaka svojej flexibility obsahu a pomerne nízkym nákladom. V tomto článku sa pozrieme na najnovšie štatistiky, ktoré dokazujú ich rastúcu popularitu a efektivitu.

Globálny rast a predpovede

Podľa štúdie zverejnenej spoločnosťou Grand View Research, trh s digitálnymi obrazovkami dosiahol v roku 2021 hodnotu 21,1 miliardy dolárov a predpokladá sa, že do roku 2028 vzrastie na 38,6 miliardy dolárov s ročným rastom 8.6%. Tento rast je poháňaný nielen technologickým pokrokom, ale aj zvýšeným dopytom v sektoroch ako maloobchod, vzdelávanie a zdravotníctvo.

Porovnanie s tradičnými médiami

Podľa prieskumu spoločnosti Nielsen, digitálne obrazovky majú o 47% vyššiu efektivitu pri pútaní pozornosti v porovnaní s tradičnými statickými billboardmi. Navyše, digitálny obsah na obchodných miestach môže zvýšiť predaj až o 33%.

Cieľové skupiny

Štúdia od Arbitron uvádza, že viac ako 70% dospelých v USA vidí digitálne video displeje v miestach predaja aspoň raz mesačne. Táto technológia umožňuje reklamám presne cieliť na demografické skupiny na základe reálnych dát o zákazníkoch.

Interaktivita a zákaznícka angažovanosť

Interaktívne digitálne obrazovky zvyšujú zákaznícku angažovanosť. Podľa štúdie zverejnenej spoločnosťou Digital Signage Today, viac ako 55% používateľov, ktorí interagujú s digitálnym displejom, tvrdí, že to má výrazný vplyv na ich rozhodovacie procesy.

Záver

Štatistiky jasne dokazujú, že digitálne reklamné obrazovky sú nielen efektívne, ale aj nevyhnutné pre moderné marketingové stratégie. Ako technológia napreduje, očakávame ešte väčší posun k personalizovaným a interaktívnym reklamám, ktoré oslovia zákazníkov priamo v mieste predaja.

(autor: Ing. Marek Mrváň, dňa 11.06.2024)


Zaujímavé články: