REKLAMNÉ OBRAZOVKY | OZVUČENIE PRIESTOROV | VIDEO PRODUKCIA | SPRÁVA OBSAHU

Neustále sa meniace preferencie a nároky divákov si vyžadujú od tvorcov obsahu neustálu inováciu a adaptáciu. Preto je dôležité porozumieť aktuálnym trendom a preferenciám vo video produkcii, aby sme mohli vytvárať obsah, ktorý oslovuje a zaujíma našu cieľovú skupinu.

Jedným z momentálne najpopulárnejších trendov, ktorý momentálne dominuje vo svete videoprodukcie je bez pochýb vertikálny formát pre mobilné zariadenia. S nárastom používania mobilných zariadení sa stávajú vertikálne videá stále populárnejše, tento formát poskytuje divákom pohodlný zážitok z prezerania obsahu na svojich telefónoch a je často preferovaný pre sociálne médiá ako Instagram a TikTok. 

S týmto trendom idú ruka v ruke, krátke a stručné video obsahy. V dnešnej dobe ľudia majú časovo obmedzenú pozornosť, a preto sú krátke a stručné video obsahy veľmi populárne. Obsah, ktorý je schopný rýchlo zachytiť pozornosť diváka a preniesť základné posolstvo v krátkom čase, má väčšiu pravdepodobnosť úspechu.

Kreativite sa medze nekladú, a to ani interaktívnym video formátom. Interaktívne videá ponúkajú divákom možnosť aktívne sa zapojiť do obsahu, čím sa zvyšuje angažovanosť a zapamätateľnosť. Tieto formáty môžu zahŕňať hlasovanie, dotykové gestá, 360-stupňové videá a ďalšie nápadité interaktívne prvky. Rovnako v trende sú aj animované grafické prvky. Videá s animovanými grafickými prvkami sú stále viac využívané na pridanie kreativity a dynamiky do obsahu. Môžu zahŕňať pohyblivé texty, ikony, grafy a iné vizuálne prvky, ktoré pritiahnu pozornosť divákov.  

Videoprodukcia sa stáva stále viac rôznorodou a kreatívnou, pričom sa využívajú najnovšie technológie a trendy na prilákanie a udržanie pozornosti divákov. Bez ohľadu na to, či ide o vertikálne videá pre mobilné zariadenia, krátke a stručné obsahy alebo interaktívne formáty, úspech v oblasti videoprodukcie spočíva v schopnosti sledovať aktuálne trendy a prispôsobovať sa meniacim sa potrebám divákov. S tvorbou autentických, zaujímavých a relevantných video obsahov môžeme dosiahnuť hlbšie pripútanie a lojalitu divákov, čím budujeme silnejšie vzťahy so svojou cieľovou skupinou a zároveň posilňujeme úspech našich značiek vo svete digitálnej komunikácie.


Zaujímavé články:

Využite vlastný reklamný priestor v showroome či na recepcii. Čítaj viac …

Livestream, absolútny trend posledných rokov. Čítaj viac …

(autor: Ing. Marek Mrváň, Samuela Onderíková, dňa 04.11.2023)